Máme už své životní zkušenosti, ale nepohrdneme kvalitními informacemi, které na něco zajímavého upozorní, něco poradí a něco doporučí. Dobrá rada nad zlato, že?
Tipy na novinky na trhu, informace o nových trendech a vyjádření odborníků na různá témata
Paní Martina si nám postěžovala, že po objednávce zboží za 179 korun dostala při doručení zásilky výzvu k platbě částky 1195 korun a příslib zasílání dalších balíčků. Není bohužel sama, takové případy se množí jak houby po dešti.
Lékárny jsou plné speciálních nápojů, které "zastaví chřipku", "pomohou od nachlazení" atd....Výrobci se mohou přetrhnout, aby z nás svými "zázračnými produkty" vytáhli peníze z kapes. Není praktičtější a levnější sáhnout do vlastní spíže a vyrobit si domácí čaj bez chemie ve stylu našich babiček?
Cibulový čaj
Potřebujeme 2 cibule, 1/2 l vody a med podle chuti. Cibule oloupeme, nakrájíme na kostky a dáme vařit. Vaříme asi 20 minut na mírném ohni. Potom přecedíme, osladíme medem a podáváme.
Zázvorový čaj
Na struhadle nahrubo nastrouháme kořen zázvoru – asi na 2–3 čajové lžičky – podle požadované síly chuti. Zázvor přesypeme do litrové konvice či džbánku a zalijeme vařící vodou. Necháme asi 5 minut louhovat a poté přidáme šťávu z poloviny citrónu (když je citrón malý, můžeme i celý). Poté přes sítko scedíme do hrnečků a dle chuti přidáme do mírně vychladlého čaje med.
Čaj životabudič
Dejte vařit vodu a do ní vho%dte všechny ingredience.Poté nechejte čaj 20 minut mírně vařit. Čajík poté můžete nalít do termosky a popíjet celý den. Vyženete z těla nejen nachlazení, chřipku, ale také únavu.
Rozinkový nálev
Potřebujeme 1 balíček rozinek a 2 citrony. Rozinky vysypeme do skleněné varné nádoby, a spaříme je horkou vodou tak, aby byly ponořeny. Pak vymačkáme 2 citrony a necháme obsah několik hodin nasáknout a nabobtnat. Tímto postupem se naváže vitamin C na hroznový cukr a má pak větší účinek na organismus a každodenní zobání rozinek je skvělou prevencí proti infekcím!
Sušené plody šípku rozdrtíme a louhujeme několik hodin ve studené vodě. Poté směs šípků zahřejeme zhruba na 70°C, scedíme a ihned podáváme. Jedině tak si plody uchovají dostatek vitaminu C. Čaj ze šípků se používá při nachlazení nebo únavě.
Bylinkový čaj
Na začínající chřipku vám pomůže čaj se 2 lžícemi bezového květu a šípkem, 1 lžící meduňky a mateřídoušky. Všechny bylinky zalijte vařící vodou a nechte vylouhovat 15 minut. Do čaje přidejte pomerančovou šťávu.
Zpět 0 příspěvků