Máme už své životní zkušenosti, ale nepohrdneme kvalitními informacemi, které na něco zajímavého upozorní, něco poradí a něco doporučí. Dobrá rada nad zlato, že?
Tipy na novinky na trhu, informace o nových trendech a vyjádření odborníků na různá témata
Paní Martina si nám postěžovala, že po objednávce zboží za 179 korun dostala při doručení zásilky výzvu k platbě částky 1195 korun a příslib zasílání dalších balíčků. Není bohužel sama, takové případy se množí jak houby po dešti.
Zatímco v restauracích si dopřávají Češi kávu z kávovarů, devět z deseti šálků kávy podávané v našich domácnostech má na dně lógr. Turek je u nás zkrátka dokonale zabydlen, přestože především někteří mladí jím pohrdají a tvrdí, že takový humus by nepili.
Nicméně tvrzení, že káva připravená takzvaně na "turka" je škodlivější než ostatní typy tohoto nápoje, je mylné. Obsahuje totiž zhruba stejné množství látek, které jsou pro organismus pozitivní, ale i negativní, jako například presso. Vyplývá to ze studie provedené Vysokou školou chemicko-technologickou v Praze pro Institut kávy. Studie porovnávala, kolik kofeinu, antioxidantů, ale i rakovinotvorného furanu či akrylamidu se v kávě připravené různými způsoby nachází. Experti zkoumali čtyři druhy: mletou praženou kávu pro přípravu "turecké" kávy, kávu v kapslích, rozpustnou kávu a mletou kávu na přípravu pressa. A konstatovali, že způsob přípravy nijak neovlivňuje obsah kofeinu, ani škodlivin.
Pokud vám tedy chutná víc turek, nejenže ušetříte, ale můžete si být jisti, že svému organismu neškodíte.
es
Foto: SXC.hu
Zpět 2 příspěvků