Máme už své životní zkušenosti, ale nepohrdneme kvalitními informacemi, které na něco zajímavého upozorní, něco poradí a něco doporučí. Dobrá rada nad zlato, že?
Tipy na novinky na trhu, informace o nových trendech a vyjádření odborníků na různá témata
Paní Martina si nám postěžovala, že po objednávce zboží za 179 korun dostala při doručení zásilky výzvu k platbě částky 1195 korun a příslib zasílání dalších balíčků. Není bohužel sama, takové případy se množí jak houby po dešti.
Neplacení výživného na dítě je nešvar, který se stal v Čechách už běžným společenským folklórem. Alimenty na děti dnes neplatí až polovina rodičů. Smutné na tom celém je bohužel i fakt, že naprostá většina matek, popř. otců odmítá tyto dluhy svého bývalé partnera efektivně řešit, ačkoliv jde o finanční prostředky, které jsou přímo určeny jejich dětem.
Průměrná výše dlužného výživného činí 80.000,- Kč, tzn. že celkový dluh na výživném se u nás pohybuje mezi 13-14 miliardami korun. Docela smutná představa, když si uvědomíte, že tyto peníze by mohly a měly být využity pro potřeby dětí, které to už i tak mají v životě těžké, nemyslíte? To, že na vás bývalý partner udělá jednou za čas „psí oči“ a vy tak vymáhání dluhu opět odložíte ad acta, vašemu dítěti nové školní potřeby nepořídí.
V komunitě matek (a otců) koluje mnoho mýtů a fám, které je potřeba uvést na pravou míru. Zaprvé je dlužné výživné možné vymáhat už den poté, co mělo být zaplaceno. Není tedy potřeba na nic a nikoho čekat. Je-li navíc platební morálka druhého rodiče pochybná, je možné vymáhat i tzv. běžné výživné na budoucí platby. Jsou-li proti bývalému partnerovi vedeny exekuce, má exekuce na výživné před všemi ostatními přednost. Ani ztráta zaměstnání či insolvence neopravňuje rodiče výživné neplatit. Problémem není ani to, když není známo aktuální bydliště či místo pobytu bývalého partnera, popř. když se druhý z rodičů nachází v zahraničí. Ve všech těchto případech má vymáhání smysl a jeho úspěšnost překračuje 80%.
Posledním mýtem a nakonec možná i příjemným překvapením je výše vstupních nákladů na samotné vymáhání dlužných alimentů. Například díky službě PrávníESA.cz nemusíte utratit ani korunu ze svých peněz, jelikož veškeré náklady vč. nákladů na advokáta i exekutora jdou k jejich tíži. Jejich odměna se vypočítává procentuálně až z úspěšně vymožené a uhrazené částky (15-20%). Vy tak pouze zašlete podepsanou plnou moc a smlouvu k zastupování a pak už jen čekáte, až vám budou připsány peníze na účet. Zajímavé, že? Více se dozvíte zde.
Zpět 0 příspěvků