Máme už své životní zkušenosti, ale nepohrdneme kvalitními informacemi, které na něco zajímavého upozorní, něco poradí a něco doporučí. Dobrá rada nad zlato, že?
Tipy na novinky na trhu, informace o nových trendech a vyjádření odborníků na různá témata
Paní Martina si nám postěžovala, že po objednávce zboží za 179 korun dostala při doručení zásilky výzvu k platbě částky 1195 korun a příslib zasílání dalších balíčků. Není bohužel sama, takové případy se množí jak houby po dešti.
Vždycky mě pobaví nějaký nový výzkum v oblasti rodinných a partnerských vztahů. Většinou totiž jen potvrdí to, co už dávno víme. Tak třeba teď američtí vědci z univerzity v Ohiu po 30 letech zkoumání vydali prohlášení, že dětem prospívá, když mají víc sourozenců a vícehlavé rodiny jsou pevnější. To je ale novinka, že?
Tito vědátoři zjistili, že vyrůstat ve velké rodině znamená neustále vyjednávat (kdo vynese koš, půjde se psem, jaký program se naladí v televizi), zvažovat názory ostatních, naučit se mluvit o problémech. Čím více sourozenců člověk má, tím více má příležitostí si podobné schopnosti vypěstovat. Pokud jsme od dětství zvyklí se umět pohádat, ale i argumentovat, lehčeji se pak v manželství umíme přenést přes každodenní starosti a jen tak něco nás nerozhodí.
Zkrátka jinými slovy - rozmazlení jedináčci, kteří se s nikým nemuseli v dětství dělit o přízeň rodičů a „svoje místo na rodinném slunci“, mají většinou později větší problémy s uměním kompromisu. A co jiného než právě tohle umění je zapotřebí pro kvalitní dlouhodobý partnerský vztah. Jedináčci – a těch je bohužel v dnešní době nejvíc – jsou tak pro svůj budoucí rodinný život tak trochu handicapovaní. O to víc, když jejich rodiče vyznávají módní (ne)výchovný model kultu dítěte.
Jana Grohová
Ilustrační foto: SXC.hu
Zpět 0 příspěvků