Máme už své životní zkušenosti, ale nepohrdneme kvalitními informacemi, které na něco zajímavého upozorní, něco poradí a něco doporučí. Dobrá rada nad zlato, že?
Tipy na novinky na trhu, informace o nových trendech a vyjádření odborníků na různá témata
Paní Martina si nám postěžovala, že po objednávce zboží za 179 korun dostala při doručení zásilky výzvu k platbě částky 1195 korun a příslib zasílání dalších balíčků. Není bohužel sama, takové případy se množí jak houby po dešti.
Vlivem počasí na zdraví člověka se zabývali už starověcí lékaři a ani moderní medicína vůči nim není hluchá. Takže až se příště budete budete potácet na omdlení znavení bez zjevného důvodu, nedejte nic na to, že se vaše okolí usmívá, když říkáte, že se bude měnit počasí. S největší pravděpodobností to tak opravdu je.
Statistika říká, že u nás je meteosenzitivních 35 - 75 procent lidí. Jak vidíte, rozptyl čísla je tak velký, že vlastně nemá žádnou vypovídací hodnotu. Je to proto, že naprostá většina lidí se s tímto problémem svým lékařům nesvěřuje, protože si myslí, že by se mu leda smáli. Ale není to pravda. Zvlášť osoby s nemocným srdíčkem nebo oběhovým systémem a poruchami krevního tlaku by se o takových potížích s lékařem poradit měly. Někdy je reakce na změnu počasí tak prudká, že může způsobit i vážné zdavotní problémy.
Předpovědi jsou nejisté
Předpovědi počasí podle toho, jestli se vám zrovna motá hlava nebo vás bolí klouby, nemají velkou úspěšnost. Meteosenzitivní lidé totiž reagují na přicházející změnu často s poměrně velkým předstihem, někdy i několik dnů. Zjednodušeně řečeno je to způsobeno elektřinou v ovzduší, výboji na hranicích front. Ty ovšem mohou změnit svůj charakter i během několika hodin, takže těžko předpovíte, že za dva dny přijde ochlazení – ono se to totiž může ještě celé zvrtnout docela jinak.
Barometr v těle
V civilizovaném světě meteosenzitivních lidí přibývá. Je to tím, že se mnohem problematičtěji začleňujeme do přírodních cyklů. Navíc v našem mírném pásmu dříve byly výkyvy tlaku vzduchu možné předpovídat s poměrně velkou přesností na několik dní dopředu, v poslední době se to ale mění. K větším či menším výkyvům dochází i několikrát za den. Citliví lidé reagují i na menší změny, takže z jejich těla se stává jakýsi negativní barometr. Cítí se unavení, špatně spí nebo se ráno obtížně drápou z postele a dlouho jim trvá, než „se dají dohromady“. Podstatnou měrou k tomu přispívá stres a nevyrovnanost. Lidé s harmonickým způsobem života a vyrovnanou psychikou se se změnami počasí vyrovnávají mnohem lépe. Jenže kdo je v tomto světě dlouhodobě v psychické pohodě? Někdy je ale opravdu úspěšnější se se svými problémy obrátit na psychologa než na internistu. Nalezení rovnováhy vás překvapivě může zbavit i problémů s meteosenzitivitou. Nemá valný smysl řídit se biopředpověďmi v televizním počasí. Ty vypovídají o okamžitém stavu, jenže vy máte potíže už dlouho předtím, že. Nejlepší metodou na úpravu těchto problémů je skutečně hledání rovnováhy. Zkuste také pozorovat přírodu, přiblížit se jí tím, že budete vnímat její denní a roční cykly, že se budete znovu učit tomu, co bylo našim předkům přirozené, totiž stát se součástí těchto cyklů, ne jejich ohroženými pozorovateli. Pokud si se svým tělem a počasím skutečně nevíte rady, zkuste přírodní medicínu nebo homeopatii. Homeopaté mají překvapivě dobré zkušenosti s některými preparáty, jimiž dokážou pomoci lidem s opravdu velkými problémy s meteosenzitivitou. Lidé, kteří používají bylinky, mají vždy blízko k přírodě, takže i u nich možná najdete na své potíže pomoc. Pokud ovšem patříte mezi skutečně ohrožené, to znamená kardiaky nebo lidi s poruchami krevního tlaku, konzultujte se svým odborným lékařem. Prevence infarktu a mozkových příhod je v tomto případě velmi důležitá a i meteosenzitivní poruchy by měl váš lékař pomoci řešit, aby se zabránilo dramatickému selhání vašeho organismu.
Foto: domeckynapocasi@centrum.cz
Zpět 0 příspěvků