Máme už své životní zkušenosti, ale nepohrdneme kvalitními informacemi, které na něco zajímavého upozorní, něco poradí a něco doporučí. Dobrá rada nad zlato, že?
Tipy na novinky na trhu, informace o nových trendech a vyjádření odborníků na různá témata
Paní Martina si nám postěžovala, že po objednávce zboží za 179 korun dostala při doručení zásilky výzvu k platbě částky 1195 korun a příslib zasílání dalších balíčků. Není bohužel sama, takové případy se množí jak houby po dešti.
Brouzdáte po internetu a našla jste stránku s krásnými, luxusně vypadajícími svatebními šaty za rozumnou cenu? Buďte ostražitá, abyste se nenapálila a nekoupila si laciný padělek
Ačkoli odborníci radí, že máme být při nákupu v internetových obchodech opatrní, v poslední době přibývá zklamaných nevěst, které se nechaly podvést. Je to vždy skoro stejný příběh. Natěšená nevěsta si objedná překrásné šaty, které v internetovém katalogu vypadají velice přepychově a jedinečně. Po doručení však dostane pouze lacinou napodobeninu z nekvalitní látky a v nepřesném odstínu. Šaty často nebývají ani vzdáleně podobné své předloze.
Všímejte si detailů
Bohužel se opravdu jedná o oblíbený trik některých podvodných e-shopů. Jedním z nich je i web amaidtoshine.com, na který nedávno upozornila spotřebitelská organizace dTest. Tato na první pohled poměrně solidně vypadající stránka, lákající na levné i luxusní společenské šaty, se pyšní opravdu širokým výběrem nejrůznějších modelů. Pokud se ale podíváte pozorněji, naleznete pár nesrovnalostí, které dokazují, že zde není něco v pořádku. Tak například, ačkoliv jsou stránky v češtině, jedná se o neumělý strojový překlad, který je plný chyb a často zcela nesrozumitelný. „Máme velké množství profesionálních návrhářů a módních šatů zkušených tvůrců. Slibujeme, budeme se snažit dodat vám zasněný šaty s našimi vysoce kvalitních služeb.“ hlásá podezřelá stránka v rubrice „o nás“. Dalším alarmujícím detailem jsou špatně přeložené a vždy nanejvýš spokojené komentáře zákaznic: „Byl jsem potěšen s mým šaty a byl velmi spokojený s kvalitou.“
Jsou to repliky
Po podrobném průzkumu lze narazit na další podivné okolnosti. „ Stránky vypadají na první pohled důvěryhodně a lze snadno přehlédnout, že se jedná o prodejce z Hong Kongu. Spotřebitelka to zjistila až při proclení zásilky.“ popisuje Lukáš Zelený, vedoucí právního oddělení dTestu, zkušenosti jedné z podvedených zákaznic. Zkušenému oku navíc neunikne ani nenápadná poznámka malým písmem „v rohu“ webu, že všechny výrobky firmy jsou pouze repliky a obrázky svatebních šatů jsou jen orientační. Fotografie použité na webu jsou totiž ve skutečnosti obrázky vypůjčené z katalogů světoznámých luxusních značek svatebních šatů, jako jsou Jesus Peiro nebo Allure Bridals.
Lepší je být opatrná
V této situaci opravu platí známé české pořekadlo „dvakrát měř a jednou řež“. Pokud tedy uvažujete o nákupu svatebních šatů na internetu, přesvědčte se, že své zboží objednáváte od seriózní firmy. Rozumné je si prostudovat obchodní podmínky a přesvědčit se, že v případě nespokojenosti můžete zboží vrátit prodejci. A pokud si nebudete jistá, jestli rozpoznáte podvodníky, ještě stále tu jsou staré dobré kamenné obchody.
Zdroj:dTest
Foto: archiv
Zpět 0 příspěvků