Umíme si vychutnat všechny radosti, chceme žít naplno a nic nového nám není cizí. Jsme zvědavé, a tak rády hledáme, zkoušíme a vyměňujeme si svoje zážitky, abychom se vzájemně inspirovaly.
Reportáže, rozhovory a názorové blogy nejen o životním stylu
Letos jsem se zařekla, že už se dívat nebudu. Je to pořád stejné, stejní moderátoři, stejná porota, stejné komentáře. Ale pak jsem si stejně první díl pustila…. a už v tom jedu. Prostě ta noblesa, elegance a obdivuhodné výkony soutěžících mě zase dostaly. A komu fandím?
V České republice roste zájem o konopné produkty. Kromě pěstitelů a výrobců kosmetiky i potravinových produktů se o něj zajímají provozovatelé lázní a restaurací. Úspěšné jsou franšízové Konopné lékárny. Po celém Česku je jich již dvanáct v provozu. Značka Carun má úspěch doma i ve světě. Na prestižním veletrhu v Londýně získala konopná mast Carun druhé místo v kategorii Nejlepší nový přírodní produkt roku 2014.
Konopné produkty s léčivými účinky si postupně získávají oblibu po celém světě. U nás je průkopníkem novodobého pěstování a využívání konopí Jiří Stabla, majitel Carun Pharmacy a zakladatel značky konopných výrobků Carun.
Lékárnami specializovanými výhradně na prostředky z léčivého konopí se může pyšnit již více než deset měst v Česku. Jsou mezi nimi metropole Praha, Brno, Ostrava, Olomouc, ale i menší města jako Havířov, Litoměřice, Chrudim, Benešov, či Frýdlant nad Ostravicí. Sezónně pak i na zámku Konopiště. Vždyť zámek získal na věhlasu i jméně nejen díky tomu, že sloužil jako hlavní a poslední sídlo rakouského arcivévody Františka Ferninada d´Este, ale jmenuje se právě po historických konopných polích v okolí.
„Jedná se o velmi inteligentní koncept, která má, myslím, velký ohlas,“ míní Jiří Stabla, majitel franšízy Konopná lékárna s tím, že prodávané produkty mají jen stopové množství THC, zato mají jiné léčivé cannabinoidy, zejména canabidiol. „Právě tyto látky pomáhají na bolesti či proti zánětům. Konopí je obsahuje jako jediná rostlina na světě,“ doplňuje.
Zastoupení je v zahraničí i lázních
Konopnou péči nabízí Carun například v lázních ve Volarech. Zastoupení je i v zahraničních městech jako je Bristol v Anglii. Díky účasti a umístění produktů na prestižním londýnském veletrhu se počet zemí může mnohonásobně zvýšit.
„Toto ocenění považujeme za obrovský úspěch. Na spolupráci s námi nyní čeká 70 mezinárodních korporací, které chtějí naši značku přinést do jejich země. Jde například o Kuvajt, Hongkong, Spojené státy americké, Kolumbii či Portugalsko. Naše společnost nabízí nejkomplexnější dostupnou konopnou péči na světě,“ potvrdil Jiří Stabla.
Jak je vidět, přestože se legislativě kolem konopí u nás stále spíše přešlapuje, úsilí Jiřího Stably a jeho spolupracovníků již přineslo své ovoce.
Chcete mít u vás konopnou lékárnu?
Možná hledáte podnikatelský záměr a rádi byste se věnovali produktu z přírody, který pomáhá zlepšovat zdraví i kvalitu života. Pro konopnou lékárnu nepotřebujete velký prostor, stačí malý krámek, kam si za vámi budou lidé chodit nejen pro produkty, ale také pro informace a návody, jak konopné masti, olej či lístky používat.
Mezi návštěvníky Konopných lékáren je široké spektrum lidí. Převážně jsou to nemocní, kteří zanevřeli na klasická léčiva a příznivci zdravého životního stylu, přírodní medicíny a hlavně ti, kteří se konopí a odéru zakázané rostliny nebojí, protože si jsou naprosto vědomi léčivých účinků, které tato starobylá bylina má. Lékárny často navštěvují handicapovaní spoluobčané.
„Chodí nám jak lidé, kteří o konopí něco vědí, tak i ti, kteří nevědí zhola nic. Mohu říci, že to je tak půl na půl. Překvapilo mě však povědomí o konopí a jeho účincích mezi starší generací, ti mají větší přehled než čtyřicátníci. Mladí lidé zájem mají a o konopí vědí hodně,“ uvažuje Nikol Haasová, vedoucí Konopné lékárny v Brně.
Podle Petra Čejky z litoměřické Konopné lékárny jsou mezi návštěvníky lidé s roztroušenou sklerózou nebo maminky s dětmi. „Kupříkladu kvůli ekzémům, na které jsou malé děti náchylné. Používají na to mast a mýdlo. Starší lidé zas chodí nakupovat masti kvůli bolestem a mají zájem o konopné semínko,“ říká Petr Čejka.
Majitelka Ivana Vojtíšková z Konopné lékárny v Chrudimi si všimla ještě jiných podrobností. „Nerada nějak kastuju lidi, ale musím říci, že k nám chodí zejména lidé s lepším postavením, movitější, inteligentnější, sečtělejší. Jde to na nich poznat na první pohled. Lidé, kteří o sebe pečují již podle zevnějšku a zajímají se o své zdraví, životní styl. Co se týče věkových skupin, je to různé,“ zamýšlí se Vojtíšková z lékárny v Chrudimi.
Nezoufalky a Carun
Náhoda nám umožnila začít používat konopnou mast Carun velmi záhy po jejím uvedení na trh. Nedáme na ni dopustit, stala se samozřejmou součástí domácí lékárničky u Gábiny i u Evy. Hojíme s ní drobné ranky, kluchyňské popáleninky, ale hlavně nám pomáhá bojovat s neduhy přibývajícího věku – občas nás prostě bolí kolena, kouby na prstech, šlachy – a na tyhle bolesti mast velmi dobře zabírá. Ne sice okamžitě, ale zato s efektem úplného odstranění bolesti namožených svalů, zánětlivých kloubů apod. během několika dnů.
Zpět 0 příspěvků