Umíme si vychutnat všechny radosti, chceme žít naplno a nic nového nám není cizí. Jsme zvědavé, a tak rády hledáme, zkoušíme a vyměňujeme si svoje zážitky, abychom se vzájemně inspirovaly.
Reportáže, rozhovory a názorové blogy nejen o životním stylu
Letos jsem se zařekla, že už se dívat nebudu. Je to pořád stejné, stejní moderátoři, stejná porota, stejné komentáře. Ale pak jsem si stejně první díl pustila…. a už v tom jedu. Prostě ta noblesa, elegance a obdivuhodné výkony soutěžících mě zase dostaly. A komu fandím?
Pokud se i letos chystáte vydlabat dýni a ozdobit si s ní za pomoci svíčky zahradu, možná její dužinu vyhodíte jako každoročně na kompost nebo z ní už tradičně upečete dyňový koláč nebo připravíte kompot. A my přihazujeme haloweenský tip na báječnou polévku od členky našeho klubu.
Dyňová polívka od nezoufalky Hanky:
1 dýně, 1 velká cibule, 2 stroužky česneku, sůl dle zvyku a chuti, bujonová kostka, kelímek smetany (varianta - malá plechovka kokosového mléka), koření: strouhaný zázvor NEBO kari NEBO římský kmín, dobré je mít v zásobě dýňový olej a na každý plný talíř pak dát tak 4 kapičky, ale nemusí to být
Dýni rozpůlím a lžící vydlabu a vyhodím semínka (10 uschovám do jara a šoupnu pak do země) i s tou vatou kolem. Dýni nakrájím na kostky zvíci krabičky od sirek. Nasekám cibuli a šoupnu ji do kastrolu zesklovatět na oleji, pak přidám plátky česneku, dýni, šálek vody a kostku bujonu. Vařím pod pokličkou cca 15 minut (zkrátka doměkka), pak rozmixuju tyčovým mixérem, dochutím jedním z navrhovaných koření a případně rozředím vodou, nasypu hrst dýňových semínek (koupených vyloupaných), přiliju půl smetany nebo kokosové mléko, chvilku povařím a servíruju navrch s trochou smetany a oleje dýňového (když mám).
Přejeme dobrou chuť
P.S. A mimochodem, vůbec není špatné naložit kousky dyně do olivového oleje, osolit, okořenit, očesnekovat a dát zapéct do trouby a ke konci zasypat stouhahým sýrem!
Foto:archiv
Zpět 0 příspěvků