Nezoufalky.cz

Už jste členkou Nezoufalek?

Přihlásit

- nejnovější článek

Umíme si vychutnat všechny radosti, chceme žít naplno a nic nového nám není cizí. Jsme zvědavé, a tak rády hledáme, zkoušíme a vyměňujeme si svoje zážitky, abychom se vzájemně inspirovaly.

Reportáže, rozhovory a názorové blogy nejen o životním stylu

Opět jsem podlehla Stardance

Opět jsem podlehla Stardance

Letos jsem se zařekla, že už se dívat nebudu. Je to pořád stejné, stejní moderátoři, stejná porota, stejné komentáře. Ale pak jsem si stejně první díl pustila…. a už v tom jedu. Prostě ta noblesa, elegance a obdivuhodné výkony soutěžících mě zase dostaly. A komu fandím?

Přivítejte jaro na Litoměřickém hradě

Letošní první ročník Hradního jaroslavení se koná v sobotu 24. března na nádvoří i ve vnitřních prostorách Litoměřického hradu.Protože svátky jara jsou neodmyslitelně spjaté s Velikonocemi, čeká návštěvníky nezapomenutelný víkendový den se symboly, zvyky a chutěmi, které dobře znaly a ctily generace našich předků.

Těšit se můžete na ukázku velikonočních obyčejů, vystoupení folkové skupiny Kantoři, máchovské divadelní skeče v podání Divadélka na dlani i povídání o tradici Velikonoc s proboštem Svatoštěpánské kapituly. Nezapomnělo se ani na děti, které si mohou prohlédnout staročeské hračky či výrobu kraslic, vidět při práci kováře a košíkáře a samy si vyrobit ruční papír. Nebudou chybět ani tradiční velikonoční pochoutky a česká vína. Vše doplní množství prodejních stánků s řemeslnými výrobky.

Litoměřický hrad je bývalý gotický královský hrad a dnes je součástí městské památkové rezervace. Byl pravděpodobně postaven za Přemysla Otakara II. ve 2. polovině 13. století. Jeho přesná velikost a tvar nejsou zcela známy, neboť do dnešních dob se z něj dochovalo jen malé torzo. Středověkými připomínkami jsou třeba hlavní vstupní brána ze 14. století nebo salonek s gotickou kaplí. Na první pohled si možná ani neuvědomíme jeho monumentálnost, přesto v sobě ukrývá celkem šest podlaží.

Při přestavbě hradu v roce 2011 Litoměřice vsadily na osvědčenou vinařskou tradici v regionu. Velká část objektu je věnována českému vínu - ukázkám, jak se pěstuje, vyrábí, skladuje i ochutnává. K tomu slouží expozice vinařství, ale i vinárna a degustační místnost se sklepy, jež objevili dělníci až při samotné opravě. Hrad je využíván také jako kongresové centrum. Kongresový sál s kapacitou až 190 osob je citlivě zrenovovaný, byla zde zachována řada gotických artefaktů - např. gotická okna. Konají se zde degustace vín, výstavy, svatby, koncerty a další kulturní události

Zpět 0 příspěvků
Kniha týdne podle Nezoufalek
Nesmrtelný příběh v tanečních obrazech na jevišti Stavovského divadla

Nesmrtelný příběh v tanečních obrazech na jevišti Stavovského divadla

První premiérou Baletu Národního divadla v nové sezoně je Malá mořská víla – 10. listopadu ve Stavovském divadle.

Soutěž měsíce

Klub Nezoufalek - Přihlášení pro členky

Emailová adresa:
Heslo: